36Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın, Yeni Arkadaşlar Edinin...

BLOG : Chat Rulet

Chat Rulet

Chat Rulet günümüz bu tür sohbet sitelerinin en geniş ve en kapsamlı sohbet adresi Sesli tango ile sohbet denilince  bir çok insan gibi size de bu kelime muhakkak değişik gelecektir. Omegle aceba nedir?, omegle ne işe yarar? omegla ve chatroulette arasındaki değişik fark nedir? gibi sorular soracaksınız kendinize, bu merakınızı gidermek için biraz olsun bugün ki paylaşım yazımız da sizlere omegle ve chatroulette hakkında biraz ön bilgi sunmaya çalışcam umarım bu bilgiler sizlere çok faydalı olacaktır.

Öncelikle sizlere omegla kelimesinin doğru yazılışı ve omegle’nin ne için kullanıldığı hakkında biraz ön bilgiler verelim. Omegla TR aslında omegle Türkçe bir site olarak bakılıp adlandırmamız anormal olur. Çünkü Google arama motorunda yabancılara oranla insanlarımız omegle kelimesini omegla olarak okumakta, ve bu kelimeyi omegla olarak bilmektedir. Oyda doğru kelime yazılışı omegle kelimesidir. Omegle genellikle yabancıların kullandıkları bir chatroulette alternatif multi chat sitesidir.

omegla-nedirHepinizin bildiği gibi Rusya’nın en çok kullanılan eğlence ve arkadaşlık sitesi daha doğrusu  şunu bildirelim özellikle yetişkin insanlara yönelik hizmet veren chatroulette sitesine benzer özelliği ile hizmet veren omegle sitesidir. Rusların ve bir çok yabancı ülke de milyonlarca kullanıcısı olen chatroulette sitesi son zamanda üyelikleri belli bir ücret karşılığında üyelere hizmet sağladığı için insanlar diğer alternatif hizmet veren sitelere yöneldiler. Örnek olarak mnogochat chatroulette alternatifi olarak chatrandom, streamberrry, bazoo cam, omegle gibi sitelere insanlar üyeliksiz ve ücretsiz bir şekil de giriş yapmaya başladılar. Aslında bu sitelerin de tek bir amacı var bu siteler de yetişkinlere olmak üzere görüntülü ve kameralı sohbet hizmeti vermektedir. Burada hiç birbirlerini bilmeyen tanımıyan yabancı ayrı ülkeler de yaşayan insanların sırf hem eğlenmek hem de tanışmak amacı ile giriş yaptıkları bu siteler de kendilerine yeni arkadaşlıklar kurmaktadırlar.

Omegle sitesinin kendi özel resmi web page sayfası: omegle.com sitesidir. Bu siteye alternatif olarak Türkçe yazılı chat ve Bayanlarla tanışma amacı arkadaşlık hizmeti veren Türk sitesi olarak omegletr.org sitesini kullanabilirsiniz. Bu sitelere Google üzerin den doğrudan üyeliksiz ve ücretsiz bir şekil de giriş yapabilirsiniz. Yabancı Dil tercihi sayesin de sizler de bu siteler de kolaylıkla kendinize yepyeni bir ortamda Türk ve yabancılarla tanışabilirsiniz.

Chatroulette ve omegle benzeri diğer alternatif site isimlerini biraz sizlerle paylaşmak istiyorum. Çünkü omegle ve chatroulette gibi siteler de uygunsuz Kamera ve cam görüntüleri yüzünden site yetkili görevlileri tarafından sitede yasak banlandınğınız taktir de diğer multi chatroulette olarak alternatif omegle benzeri diğer sitelere giriş yapabilirsiniz. Bu siteler i aşağıdaki gibi sıralı bir şekil de sizlerle paylaşma gereği duyduk.

1- Chatroulette.Com

2- Omegletr.ORG

3- Omegle.Com

4- Sohbetsiteleri.Net

5- TRSohbet.ORG

6- Chatrandom.Com

7- Alternative.Com

8- Streamberry.Com

9- Bazoocam

10- Omegla.in  Türkçe Omegle sitesi burayı üyeliksiz ve ücretsiz bir şekil de kullanabilirsiniz. Tek yapmanız Google üzerin de sizlerle paylaştığımız multi omegle ve chatroulette alternatifi siteler den birinin ismini yazarak sizler de bu sitelere giriş sağlıyabilirsiniz.

omegla-türkiyeOmegle sitesine giriş yapmak izin öncelikle omegle.com sitesine giriş yapınız. Burada karşınıza +18 yasak ve yasal uyarı bir yazı çıkacaktır. Burada +18 yaşından kücüklerin girmesi yasak ve sakıncalıdır, diye bir uyarı yazızı görebilirsiniz. Zaten ilk başta size belirtik genelikle yetişkinlere özel bir şekil de hizmet veren bu siteye 18 yaşından kücüklerin giremiyeceğini, sakıncalı olduğunu bildirmiştik. 18 Yaşından büyük olduğunuzu tıklayıp onaylatınız. Daha sonra  What doyu wanna talk about  Türkçe anlamı ise bu site de ne yapmak istiyorsunuz, ne hakkında konuşmak istiyorsunuz denilmektedir. Tabiki burada kameralı ve görüntülü chat yapmaktır. Start a chat chat’e başlama butonuna tıklamadan önce hemen translate sayesin de giriş yapmış olduğunuz ve konuşacağınız görüşebilieceğiniz dil seceneğini secebiliyiyorsunuz. Daha sonra karşınıza omegle text  (yazılı chat) or omegle Video, omegle Videos kameralı ve görüntülü chat seceneğini sizlere sunmaktadır. Burada kameralı sohbet seceneğini secip omegle diğer kullanıcılar kervanına sizler de Merhaba diyebilirsiniz. Omegle diğer kullanıcılarla sizler de kameralı ve sesli görüşme yapabilmeniz için öncelikle 1 adet web kameranız ve bunun yanında sesli konuşma yapabilmeniz için 1 adet mikrofonuzun olması şart. Daha sonra en iyi görünüm için Google Chrome yada Mozilla Firefox eklentilerini kullanarak omegle kameralı sohbet odalarına giriş yapabilirsiniz. Burada size bir uyarı ekranı gelecektir, web kameranızın acılması ve çalışması için onaylatmak için tıklamanız gerekir. Daha sonra Strangers diğer yabancı kızlarla ve erkeklerle sizler de omegle tükçe sohbet odalarına giriş yapabilirsiniz. Burada diğer yabancı değişik insanları görmek için next butonuna tıklıyarak ilerliyebilirsiniz.

Peki bu sitelere girdik herşey serbest mi, küfür flood +18 Kamera açma gibi görüntüler kesinlikle yasaklanmıştır. Kopyala yapıştır sürekli Telefon numarası dağıtmak yada reklam atmak tamamen yasaklanmıştır. Tabiki bura da sohbet ettiğiniz Bay ve Bayanlarla sesli ve yazılı bir şekil de tanışarak kendilerin de Telefon yada Facebook ve Skype adreslerini isteyebiliyorsunuz.

Omegle ve chatroulette sitesini android akıllı telefonlarda kullanabilirsiniz, ama sadece yazılı bir şekil de sizlere bu hizmet verilmektedir. Chatroulette ve omegle sitesine her şekil de bağlanabilirsiniz. Google Play store sayesin de sizler de tablet üzerinde de bu sitelere giriş yapabilirsiniz. Ama şuan kameralı ve görüntülü chat yapmanız akıllı cep telefonlarda imkansızdır. Ama ilerliyen teknoloji sayesin de bakalım bizi ne gibi yenilikler beklemektedir. Hep beraber bekliyelim ve görelim. Buraya kadar omegle ve chatroulette hakkında biraz ön bilginiz olmuştur sanırım. Şimdi omegle üzerin de uygunsuz yada küfür argo kelime yüzünden yasaklanan ip gercek Bilgisayar ipinizin banlanması sonrası tekrar omegle ve chatroulette sitesine nasıl giriş yapacaksınız biraz da bu konudan sizlere söz etmek istiyorum.

Omegle Chatroulette Ban Kaldırma Nasıl Yapılır?

Omegle ve chatroulette sitesin de uygunsuz bir şekil de yada bir görüntü esnasında başkaları tarafından şikayet edildinizz, ve siteey girişiniz engelenip yasaklandıysanız. Hemen Proxy gibi yöntemlere başvurmayınız. Öncelikle giriş yaptığınız son siteleri yanı bilgisayarınızın çerezlerini geçmişi silmenizi öneriyoruz. Bunun için de sizlere bedava bir proğram olan Ccleaner proğramını öneriyoruz. Ccleaner.com sitesin de üyeliksiz ve ücretsiz bir şekil de temin edebilirsiniz. Bunun sayesin de web geçmişi silip sıfırlıyabilirsiniz. Daha sonra Modeminize reset atınız, ana şalter Elektrik prizinden fişi çekerseniz ip numaranız değişmezse bile Google Chrome eklentisi sayesin de bu siteye tekrar giriş yaparak, engelenmiş ve banlanmış ip numaranızın yasağının kalktığını göreceksiniz. Size bir ipucu vereyim bu sitelere giriş yapınca ilkin normal Internet Explorer kullanınız buradan giriş yaptığınızda ve yasaklandığınızda daha sonra Google Chrome üzerin den giriş yapınca ip numarası aynı ama kullandıgınız eklenti sayesin de tekrar giriş yapabiliyorsunuz:)) bunu bizzat kendim de denemişimdir. Eee bizden buraya kadar artık umarım sizler de merakınızı giderip omegle ve chatroulette sitesinde aceba içer de neler var, neler yok olan biten den sizler de bizleri haberdar etmek istiyorsanız, bu yazımızın altında bizlere yorumlarda bulunabilirsiniz. Herkeze hoş güzel kaliteli seviyeli yeni arkadaşlıklar diliyoruz. Türkiye’nin en iyi eğlence ve arkadaşlık sitesi olan sohbetchat.org sitemize sizleri de bekliyoruz. Ana sayfamız üzerin de sohbet odalarımıza giriş yapabilirsiniz.

 

11 Haz 2017 1698 Görüntüleme

0 YORUM YAPILDI

Gönder